Hej kolęda, kolęda... Chór Collegium Baccalarum.

Hej kolęda, kolęda… Chór Collegium Baccalarum.

Dzisiaj, 30 grudnia 2018 roku w kościele parafialnym pw. Św. Arnolda na olsztyńskich Redykajnach, miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Olsztyński  Chór Collegium Baccalarum, który najpierw zapewnił wspaniałą oprawę przedpołudniowej mszy świętej, zaraz po jej zakończeniu uraczył obecnych w świątyni parafian i licznie przybyłych gości koncertem kolęd.

Chórzyści na co dzień wykonują przeróżne zawody m.in. nauczycieli, prawników, lekarzy czy menadżerów, ale jak już nie pierwszy raz się okazało, nie koliduje to z profesjonalnym i pełnym pasji podejściem do muzyki. Od 1997 roku Chórem dyryguje dr Agata Wilińska, której ekspresja i żywiołowość stanowi przysłowiową „wisienkę na torcie”. Pod jej dyrygenturą Chór Collegium Baccalarum zdobył wiele nagród oraz wyróżnień i jak mogli przekonać się o tym wszyscy zgromadzeni na dzisiejszym koncercie, laury te były w pełni zasłużone. Wspaniałe wykonanie kolęd, które przecież wszyscy znamy, tchnęło w nie jakby nowe życie. Widownia żywo reagowała na kolejne znane melodie i aktywnie uczestniczyła w kolędowaniu.

Koncert bardzo ciekawie poprowadził wieloletni pracownik i były prezes Radia Olsztyn, a obecnie dyrektor CKTiS w Biskupcu – Pan Mariusz Bojarowicz, zapoznając zebranych z historią poszczególnych pieśni.

To niezapomniane wydarzenie zakończyły podziękowania pod adresem Wykonawców i Organizatorów – w szczególności Księdza Proboszcza Szczepana Szpyry jako gospodarza parafii i Pana Jana Piekarskiego – Przewodniczącego Rady Osiedla Redykajny.

Koncert został dofinansowany przez Gminę Olsztyn.

Poniżej zamieszczam zdjęcia autorstwa Pana Sławomira Ostrowskiego, które co prawda ze swej natury muzyki nie przekażą, ale mam nadzieję oddadzą klimat i radość jaka towarzyszyła nam w to wyjątkowe, niedzielne popołudnie.

Mam nadzieję, że zgodnie ze złożonymi deklaracjami wszystkich stron, impreza ta wejdzie na stałe do kalendarza kulturalnego naszego osiedla, jeśli tak… już dziś proszę o więcej i zachęcam niezdecydowanych – naprawdę warto!