Festyn Rodzinny 2017 – fotorelacja

W niedzielę 04 czerwca 2017 roku, na terenie parafii p.w. Św. Arnolda w Olsztynie odbył się Festyn Rodzinny.

Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia, była Rada Osiedla Redykajny oraz Rada Parafialna. Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. bardzo ciekawe konkursy, ogromna zjeżdżalnia, możliwość przejażdżki konnej, kiełbaski i kaszanka z grilla, wyśmienite domowe wypieki i napoje.

Dzięki obecności przedstawicieli Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego i Straży Miejskiej, dzieci i dorośli mogli zapoznać się ze sposobami prowadzenia działań ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy, z zasadami bezpiecznego zachowania, oraz przestrzegania przepisów przez najmłodszych i ich opiekunów, w szczególności z zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych, jak też z zasadami bezpiecznego korzystania z wypoczynku nad wodą. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się zastęp Straży Pożarnej, prezentujący sposoby prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych, jak również sprzęt jakiego używa Straż Pożarna podczas akcji.

Na zaimprowizowanych straganach można było nabyć wyśmienite produkty „Mazurskich Słoików”, świeży miód, ciasta, posiłek z grilla, napoje, etc. Zabezpieczenie sanitarne zapewniła firma Toi Toi.

Wydarzenie uświetnił występ zespołu „Dziecięce Niebo”, którego repertuar zgrabnie łączy rockowe wpływy muzyczne z rodzinnym, ciepłym przekazem warstwy tekstowej.

Wielkie brawa!

Organizatorzy bardzo dziękują za wszelką pomoc instytucjom i osobom prywatnym, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Festynu. Mamy nadzieję na stałą współpracę i ciągłe uatrakcyjnianie tych rodzinnych, ciepłych i radosnych przedsięwzięć, które zapewne w przyszłości będą kontynuowane, ku radości wszystkich biorących w nich udział dzieci i dorosłych.

Do zobaczenia za rok!