Kierowcy pojadą Bałtycką jeszcze przed weekendem

Kierowcy pojadą Bałtycką jeszcze przed weekendem

Jak zapewnia prezydent Piotr Grzymowicz, nowa nitka ulicy Bałtyckiej otwarta zostanie w nocy z czwartku na piątek.

Drogowcy zakończyli już malowanie oznakowania poziomego na części ulicy prowadzącej w kierunku Likus. Ostatnie prace trwają jeszcze przy skrzyżowaniu w pobliżu wiaduktu nad torami. Do skonfigurowania pozostała także sygnalizacja świetlna.Według zapewnień prezydenta Grzymowicza prace te uda się zakończyć jeszcze przed weekendem. – Dostałem informację od wykonawcy, że nowa nawierzchnia ma zostać udostępniona kierowcom w nocy z czwartku na piątek – mówi.Oddanie wszystkich pasów ruchu nie kończy jeszcze remontu wspomnianej ulicy. Na wiosnę drogowcy położą m.in. ostatnie warstwy ścieralne asfaltu.

Do rozwiązania pozostała także kwestia zatoki autobusowej w pobliżu Jeziora Długiego zaraz za rondem. Tymczasowo zatrzymujące się tam autobusy będą blokowały jeden pas ruchu.

Aby wybudować zatokę, drogowcy będą musieli zniwelować różnicę poziomów między jezdnią a pobliskim chodnikiem i ścieżką rowerową. – Trzeba zrobić to w taki sposób, żeby nie naruszyć za bardzo istniejącej już infrastruktury nad jeziorem, która powstała przy unijnym dofinansowaniu – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Źródło olsztyn.gazeta.pl