Kolejny Festyn Rodzinny za nami!

Kolejny Festyn Rodzinny za nami!

Festyn Rodzinny, organizowany wspólnymi siłami Rady Osiedla i Rady Parafialnej na terenie Parafii pw. Św. Arnolda w Olsztynie, jak co roku odbył się we wspaniałej, rodzinnej atmosferze. Licznie przybyli mieszkańcy naszego osiedla mogli zaspokoić zmysły wyśmienitym bigosem i kiełbasą z grilla, a na deser skosztować wybornych wypieków, przygotowanych przez nasze sąsiadki i harcerki, które włączyły się w trud przygotowania poczęstunku.

Ciekawe konkursy i zabawy prowadzone przez Pana Andrzeja, okraszone muzyką graną na żywo przez zespół „LOS(tak chciał)” cieszyły się ogromną frekwencją zarówno dzieci, jak i rodziców, którzy w rozlicznych konkurencjach dzielnie wspomagali swoje pociechy. Nadmiar dziecięcej energii można było również spożytkować na tzw. „dmuchańcach” czyli wielkiej, pompowanej zjeżdżalni i trampolinie, oraz uczestnicząc w zajęciach piłkarskich przygotowanych przez Szkółkę Piłkarską „Naki”. Panie z Centrum Tańca Wasilewski-Felska ERANOVA pięknie dekorowały twarze i rączki najmłodszych uczestniczek i uczestników pikniku.

Podczas krótkiego występu gitarowo – wokalnego, druhny ZHR zaprezentowały harcerskie evergreeny, a Ksiądz Proboszcz uraczył nas brawurowym wykonaniem neapolitańskiej XIX wiecznej pieśni ‘O sole mio. Aplauz był ogromny!

W przerwie pomiędzy występami, Pan Ryszard podzielił się z zebranymi swoimi refleksjami i wspomnieniami z niezliczonych podróży po wszystkich kontynentach.

Serca dzieci skradła Lena – pies policyjny, która zaprezentowana została zebranym przez jej przewodnika asp. Adama Krawczyńskiego. W wielu działaniach policji, taki pies jest na wagę złota! Pan policjant wyjaśnił dzieciom na czym polega praca czworonogiego funkcjonariusza, jak należy postępować z psem i jak reagować na ewentualne zagrożenie z jego strony, a przede wszystkim jak takich nieprzyjemnych sytuacji unikać.

Jak co roku dzieci i dorośli mieli też okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem gaśniczym i wozem Straży Pożarnej, oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z tą szczególnie ofiarną i pomocną służbą.

To społeczne przedsięwzięcie wraz ze wszystkimi atrakcjami, poczęstunkiem, konkursami i zabawami, nagrodami, występami, etc. nie mogłoby zaistnieć bez ludzi, którzy całkowicie bezinteresownie włączyli się w przygotowanie tego radosnego festynu. Wszystkim w imieniu obydwu Rad, wszystkich uczestników i swoim własnym serdecznie, z całego serca dziękuję i proszę aby nie poddali się zniechęceniu, tak abyśmy w przyszłym roku w tym samym lub szerszym gronie, mogli przygotować kolejną równie radosną imprezę. Uśmiech dzieci i rodziców jest bezcenną nagrodą za Wasz trud!

Do zobaczenia!