Mimo problemów Bałtycka będzie na czas

Mimo problemów Bałtycka będzie na czas

Drogowcy zapewniają, że przebudowa ul. Bałtyckiej zakończy się w terminie, czyli do końca maja. Mieszkańcy Likus, Redykajn i Gutkowa w końcu odetchną z ulga.

Stan największej inwestycji drogowej w mieście został przedstawiony podczas ostatniego posiedzenia komisji gospodarki komunalnej.

— Prace zostały już wykonane w 87 proc. Pozostało jeszcze położenie warstwy ścieralnej na północnej nitce, przygotowanie zieleni, tras rowerowych — mówił Zbigniew Gustek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Zieleni i Transportu dodając, że mimo poważnych problemów finansowych firmy Pol-Dróg, finał prac nie powinien się przeciągnąć.

Drogowcy przypomnieli również kierowcom, że sygnalizacja świetlna na tym docinku nie jest wciąż podpięta pod system SCATS, który koordynuje prace większości skrzyżowań w mieście, dlatego te na ul. Bałtyckiej działają oddzielnie, co nie zawsze pozwala na płynną jazdę. Wkrótce ma się to zmienić.

Przebudowa ulicy, która zaczęła się w sierpniu 2012 roku, kosztować będzie blisko 28 mln zł. Dofinansowanie stanowi 17 mln zł. Po zmianach ul. Bałtycka będzie miała m.in. po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wydzielone zostaną także pasy lewoskrętów w ulice Zieloną, Żółtą i Jeziorną.

Źródło olsztyn.gazeta.pl