Sześć olsztyńskich ulic czeka na przebudowę. Sprawdź jakich.

Sześć olsztyńskich ulic czeka na przebudowę. Sprawdź jakich.

Znamy wykonawcę remontu ul. Lawendowej w Olsztynie, a niedługo poznamy firmy, które przebudują pięć ulic sąsiadujących z gminami Jonkowo i Gietrzwałd.

Dwie firmy złożyły oferty na przebudowę ul. Lawendowej na Redykajnach: Sanbud z Olsztyna i Kasia z Purdy. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała olsztyńska firma — 1 mln 178 tys. zł. Miasto przeznaczyło na to 1 mln 334 tys. zł. Umowa zostanie podpisana do końca czerwca.

Chodzi o pierwszy etap budowy Lawendowej na odcinku od istniejącej ulicy na wysokości nieruchomości nr 17 do ul. Leśnej. Zadanie obejmuje m.in. rozbiórkę płyt drogowych, istniejących zjazdów i krawężników, trzeba też wykonać kanalizację deszczową.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Lawendowej znaleźli kompromis z ratuszem i zrobili zrzutkę. Na wkład własny uzbierano 400 tys. zł. Ulica Lawendowa ma być gotowa do końca września.

Z kolei w środę poznaliśmy oferty na przebudowę pięciu ulic sąsiadujących z gminami Jonkowo i Gietrzwałd: Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej i Perkoza. To drogi ważne dla Olsztyna, ponieważ będą częścią dojazdu do obwodnicy miasta.

Koszt całej inwestycji ratusz oszacował na ok. 40 mln zł, z czego prawie 30 mln zł wynosiło dofinansowanie unijne.

Przypomnijmy, że na początku roku urzędnicy ogłosili przetarg na budowę ulic, ale w kwietniu postępowanie zostało unieważnione, ponieważ złożone oferty przekroczyły możliwości finansowe miasta. Dlatego zdecydowano, że każda ulica zostanie zrealizowana oddzielnie.

Inwestycje chcą zrealizować Skanska, Strabag, jest też wspólna oferta firm Sanbud i Ostrada z Ostrołęki. — Trwa ocena ofert, wykonawców powinniśmy poznać za kilka tygodni — informuje Patryk Pulikowski z ratusza.

 

Źródło: olsztyn.wm.pl