Uwaga - WŁAMANIA!

Uwaga – WŁAMANIA!

Szanowni Państwo, Mieszkańcy naszego osiedla,

w związku z licznymi włamaniami do domów na terenie Redykajn, proszę Państwa o zachowanie szczególnych środków ostrożności i zwrócenie uwagi na właściwe zabezpieczenie swoich mieszkań i lokali.

Wychodząc, każdorazowo należy upewnić się, czy dom jest odpowiednio zabezpieczony poprzez zamknięcie drzwi wejściowych, tarasowych i okien (2/3 włamywaczy dostaje się do mieszkań przez okno). Nie zapominajmy o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu. Dobrze jest zamontować automatyczne oświetlenie otoczenia naszych domów, okratować okienka piwniczne, zainstalować zabezpieczenia antywłamaniowe w drzwiach i monitorowane systemy alarmowe, wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Lepiej też zerwać ze zwyczajem zostawiania kluczy w „ dobrych schowkach” ( pod wycieraczką, za doniczką na oknie, pod kamieniem, za framugą drzwi) – złodzieje znają te miejsca!

Jeśli w naszym otoczeniu pojawią się obcy, zaparkuje nieznany pojazd, czy usłyszymy hałas, bądź niepokojące odgłosy zadzwońmy na numer alarmowy 112. Szybka reakcja policji może poskutkować uniemożliwieniem kradzieży lub ujęciem złodzieja!

Pod żadnym pretekstem nie wpuszczajmy do mieszkania nieznajomych. Tę informację przekażmy też dzieciom.

Wyjeżdżając na dłużej, można poprosić sąsiada, aby był czujny w czasie naszej nieobecności albo pomagał w utrzymaniu wrażenia, że ktoś jest w domu. Sami też, jeśli usłyszymy hałas w mieszkaniu sąsiada, a wiadomo nam, że mieszkańców nie powinno być w domu – dzwońmy na policję – 112.

Jeśli zobaczysz nieznajomego, próbującego otworzyć drzwi sąsiada – reaguj i zadzwoń na policję – 112.

Nie trzymajmy w domu większej ilości gotówki, spisujmy numery seryjne sprzętów elektronicznych – to bardzo usprawni poszukiwania w razie kradzieży. Warto też sfotografować biżuterię, którą trzymamy w domu. Dokumentów i kluczyków od samochodu nie zostawiajmy w widocznym miejscu, lepiej trzymać je jak najdalej od wejścia (szczególnie urządzeń samochodów z bezkluczykowym systemem dostępu).

Widząc zagrożenie – nie narażaj się sam, nie płosz przestępców, a natychmiast zadzwoń na policję – 112.

Chrońmy się wzajemnie!