Wraca kontrowersyjny pomysł budowy ul. Lawendowej

Wraca kontrowersyjny pomysł budowy ul. Lawendowej

Ratusz wydał właśnie pozwolenie na realizację tej inwestycji. Ma połączyć Redykajny z ul. Leśną.

Dzięki połączeniu obu ulic można byłoby szybciej dojechać z Redykajn do ronda przy dworcu zachodnim. Kierowcy unikaliby w ten sposób zatłoczonej ul. Bałtyckiej. Dodatkowym atutem tego skrótu jest bardzo dobry stan techniczny ul. Leśnej, zdecydowanie lepszy niż większości olsztyńskich ulic. Ratusz już kilkakrotnie przymierzał się do tej realizacji. Zawsze opór stawiali okoliczni mieszkańcy.

– Chcemy, by ul. Lawendowa zachowała swój osiedlowy charakter. Nie ma powodu, by mieszkańcy musieli rezygnować ze spokoju i bezpieczeństwa na swoim osiedlu – mówili zgodnie.

Mimo to ratusz wraca ponownie do tego pomysłu. Urzędnicy wydali już nawet pozwolenie na jego realizację. – Budowa Lawendowej została podzielona na dwa zadania – informuje Aneta Szpaderska, rzeczniczka ratusza. – Powyższe zadanie przewidziane jest do realizacji na zasadach współfinansowania z komitetem „Podkówka” jako I etap.

Koszt ten szacowany jest na blisko 3,2 mln zł.

Realizacja kolejnego etapu ul. Lawendowej uzależniona jest od posiadania własnych środków przez gminę. A potrzeba ponad 3,5 mln zł.

– Powyższe koszty nie ujmują wartości odszkodowań za przejęte działki prywatne – zaznacza Szpaderska.

Jednak obecnie brak potrzebnych środków na II etap powoduje, że trudno mówić o konkretnym terminie.

Źródło olsztyn.gazeta.pl